^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Stroje a nástroje

Popis
Při našich činnostech používáme nejrůznější vybavení. Specifikaci toho nejdůležitějšího naleznete zde.

 Naviják Superwinch dragon. Tento naviják je nainstalován na vozidle V3s. V případě zapadnutí vozidla slouží k jeho vyproštění. S tímto navijákem je také možné vyprošťovat jiná zapadlá vozidla,viz.: Vyprošťování zapadlých vozidel 2015. Výkon je 10 tun.

 

Vojenský stan a přístřešek k V3s. Originální stan k V3s, který je součástí vozidla je možno použít jako nouzovou ubytovací kapacitu ( 10-12 lůžek ) nebo jako velitelské stanoviště v případě řízení krizových situací. Stan je možné vytápět kamny. nebo nezávislým naftovým topením. Z druhé strany vozidla lze připojit přístřešek, který je vhodný zejména jako ochrana před nepříznivým počasím obsluhy polní kuchyně.

 

 

1. Přenosný generátor k výrobě elektrické energie o napětí 230 V, výkon 3 kVA. Používá se pro osvětlování VS, zdravotních zařízení.

2. Elektrocentrála ELC 2500. Výkon 2,5 kVa. Umístěna ve vozidle V3s. Účel je zásobování vozidla elektrickou energií v případě, že nebude fungovat elektrická síť a vozidlo by nebylo možné připojit "do zásuvky" - energetická soběstačnost.

1.2.

 

 Polní kuchyně. Naše polní kuchyně není nijak sofistikované a naleštěné zařízení. Je to jen kotel, pod kterým se topí dřevem. Nicméně jsme s tímto kotlem schopni kdekoliv a kdykoliv nasytit až 400 lidí- guláš, polévka, což jsme si už i vyzkoušeli na jedné z akcí, kterých jsme se účastnili: 70. výročí osvobození

 

 

 Vysoušeče, které se používají k vysoušení vnitřních prostor budov poničených povodněmi. Tyto vysoušeče jsou majetkem města Otrokovice, ale máme je k dispozici i my.

Do našeho vybavení přibyly v lednu 2018 vyproštovací desky (vafle). Každá unese 7,2 tuny, takže nyní zvládneme vyprostit i zapadlý kamion.