^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Rekonstrukce naší PV3S

Obrazový průřez historií našeho vozidla. Od původní opršené "vétřiesky", až po téměř finální podobu. Všem, kteří se nadšeně podíleli, patří naše velké díky. První fotka je focena v Liberci, odkud jsme auto vezli, další fotky už zachycují následné úpravy prováděné ve Spytihněvi a potom přímo v Otrokovicích po uzavření smlouvy s spolupráci s městem Otrokovice. V roce 2013 na podzim jsme vozidlo zakoupili, zdemontovali většinu dílů, které jsme zrepasovali a opět nainstalovali. V roce 2014 jsme zrenovovali interiér, zateplili a obložili stěny, udělali elektroinstalaci. 2015 jsme již namontovali naviják, kamna, byla vyrobena kuchyň, nainstalovány solární panely. V roce 2016 se předpokládá dokončení veškerých úprav vozidla.

   

---------------------------------------------------2013---------------------------------------------------------------------

 

Původní vzhled auta těsně po zakoupení.

Původní vzhled auta těsně po zakoupení.

Původní vzhled auta těsně po zakoupení -  interiér

Původní vzhled auta těsně po zakoupení - interiér

Rozebírání vozidla kvůli broušení, vyvařování, pískování a nátěru původních dílů.

Po opískování a nástřiku základní barvou.

Veškeré původní vybavení vozidla, včetně elektroinstalace, obložení, podlahy a nábytku bylo zdemontováno.

Vyvařování a výroba postelí uvnitř auta.

----------------------------------------------2014------------------------------------------------------------------------------

Pokládaní nové plechové podlahy, výroba šuplíků v podlaze, postele, atd.

Po nátěru krycí barvou.

Pokládání podlahy z OSB desek. Mezi deskami a plechem je izolační vrstva a na OSB je nalepeno ještě lino.

Montáž izolační vrstvy stěn.

Obkládání palubkami.

--------------------------------------------2015---------------------------------------------

Vlevo kuchyň s ledničkou,mikrovlnkou,dřezem a vařičem. Vpravo postele.

Pohled na kuchyň.

Rozvaděč a inventor.

Montáž nových startovacích akumulátorů.

Nové startovací akumulátory.

Pohled na kamna s komínem.

Instalace navijáku - nosnost 10 tun.

Pro nás na zakázku vyrobený držák nádrží, dodaný i s nádržemi na 160 l vody. Vše pozinkováno a kvalitně nastříkáno polyuretanem.

Aktuální podoba vozidla - léto 2015.

------------------------------------------------------------2016----------------------------------------------------------------------------------- 

Duben

 

Generátor – jeden ze dvou 3kWh generátorů. Tento používáme jako zálohu zálohy v případě nedostatku energie ze solárních panelů a baterií. Spotřeba na plnou nádrž garantuje 15 hodin provozu, s náhradním kanystrem tento generátor zásobuje plně energií více jak 48 hodin.

generator

 

Aktuální podoba vozidla se zapojenými solárními panely, které v případě ostré akce energeticky zajistí vozidlo na neomezenou dobu.

Máňa duben 16

Současná podoba zezadu. Za zmínku stojí dvě externí nádrže na celkem 160 l pitné vody a přídavný kanystr pro generátor umístěný na střešní ohrádce. Přibydou ještě sklápěcí schody, které jsou ve výstavbě. 

Máňa zezadu 16

 

Ochrana komínu – pozinkovaná ochrana komínu z 2mm děrovaného plechu má dvojí význam: ochrana před popáleninami a možnost sušení mokrého oblečení v případě delšího operačního nasazení. Díky prodloužené části komína je také možno temperovat venkovní stan.

ochrana komínu  

 

Soláry – solární panely 2x 150W mono zajišťují více než dostatečně energetickou samostatnost a nezávislost vozidla i za jízdy. Jsou namontovány na vodotěsné zateplené bedně, pro kterou máme primární užití přepravu potravin do krizových oblastí.

solární panely  

 

Stůl – konečně se podařilo vymyslet a zpracovat konstrukci pracovního stolu, který je dvoupolohový. V poloze 1 – pracovní plocha stolu, v poloze 2 ve spojení s lavicemi nouzové lůžko pro 3-4 lidi. V případě potřeby je stůl snadno demontovatelný mimo prostor vozidla.

stul

Aktuální podoba vozidla - srpen 2016

srpen 2016

Schody i pro dámy v lodičkách

schody 

Leden 2018:

satelitní vysílač / přijímač

box na převoz přípojného stanu a LED osvětlení

LED osvětlení

Praga V3s v lednu 2018