^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Umístění nového vybavení - duben 2017

Po dlouhé době trocha aktualit, co je u nás nového v dubnu 2017: Podařilo se uložit hlavní zdroj Máni (6 ks trakčních baterii). Každá má kapacitu 970Ah a nabíjeny jsou solárními panely. Jejich uložení je vypolstrováno voděodolnými pěnovými deskami, takže si sedí ve skříňce jako v bavlnce. Zapojili jsme obě vysílačky i s anténami a externími reproduktory, takže nyní operujeme v těchto pásmech: CB, PMR, UHF a VHF. Místo vedle zdroje je na lodní a letecký provoz (stále sháníme sponzora). Díky funkci na CB radiostanici jsme rozšířili funce naší Máni o venkovní tlakový reproduktor, tzv. tlampač či megafon.

Velkokapacitní nabíječka na ruční vysílačky, funkční počítač a monitor i s wi-fi tiskárnou jsou už jen třešničkou na dortu. Už se těšíme, až budeme mít satelitní internet.

Boční skříňku na hlavní lékárničku a dva nové šuplíky zbývá osadit ručkou a nalakovat, ale to jsou jen drobnosti.

Ze záchranářských věcí jsme konečně osadili jednu přepážku v podlaze thermoizolačními foliemi 200 ks a jednu kóji v lavici záchranářskými dekami 50 ks.

Konečně se podařilo zkatalogizovat náš záchranářský batoh. Jeho obsah najdete v sekci Naše technika a vybavení-> Výstroj. Zdravotnické vybavení bude v dohledné době významnou položkou našich dalších investic.

Profesionální baterka do výbušného prostředí je umístěna u bočních dveří hned vedle inventoru včetně nabíječky, která je vidět na fotce. Musíme uznat, že firma Maglite dělá opravdu kvalitní produkty.

Venkovní výklopný boční stůl už je také těsně před dokončením. Namontovanou konstrukci stačí natřít a dopasovat stolní desku. 

Na ochutnávku vám přinášíme pár fotografií. Více můžete vidět na nejbližší akci SDZO, která je 20. května na střelnici v Kvasicích. Všechny srdečně zveme a nebojte se, nebudeme tam jedinou atrakcí.