^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

70. výročí osvobození

Dne 8.5. 2015 jsme byli pozváni městem Otrokovice zúčastnit se 70. výročí oslav osvobození našeho města. Měli jsme ukázat co v nás je, co vlastně umíme a proč si zasloužíme být v Otrokovickém IZS.

Akci jsem se rozhodl pojmenovat: Nasytíme žíznivé, napojíme hladovějící. Kromě našeho kuchaře Adama který musel nahlásit suroviny neměl nikdo s SDZO tušení co se vlastně chystá, a pojali jsme to vlastně jako cvičení. V devět hodin jsme dorazili na určené místo na Šterkovišti a rozdělili jsme si úkoly. Část týmu začala připravovat naši Máňu na prezentaci veřejnosti, stavět stan a chystat polní kuchyni. Další odjeli nakupovat suroviny. Principem cvičení bylo vyzkoušet, jak rychle jsme schopni v případě potřeby např. povodní či blackoutu dorazit na místo určení a poskytnou lidem střechu nad hlavou, teplé jídlo, pití a možnou komunikaci.

Adam uvařil vynikající Maďarský perkelt (viz foto) a měli jsme 220 misek a příborů. Kolik porcí jsme ale vydali ve skutečnosti nevím, protože hodně lidí si přišlo na přídavek a dokonce nabízeli i peníze.

Točené pivo chutnalo všem a zájem o prezantaci byl podle mne obrovský. Takže cvičení dopadlo dobře, a věřím, že jsme se dokázali kladně zapsat do podvědomí občanů našeho krásného města.

 

Dušan Rudecký

Fotky v galerii: Oslavy dne osvobození