^ Back to Top

SDZO

Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice

Podporujeme Éru žen

Rádi bychom připomněli veřejnosti, že naše organizace Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice podporuje ženský spolek Éra žen. Z přiloženého letáku, případně na webových a facebookových stránkách spolku se dozvíte, co tento spolek dělá, jak do něj potenciální zájemkyně mohou samy vstoupit, jak lze Éru žen podpořit nebo se zapojit do jejích aktivit. Letáky i další materiály Éry žen jsou samozřejmě volně k tisku i dalšímu šíření. Éře žen rovněž děkujeme za jejich podporu a pomoc s propagací naší organizace.

Nový záchranný člun pro SDZO

V sobotu 18.8. jsme absolvovali trénink s naším novým záchranným člunem Zodiak 550 Pro. Tyto čluny využívají vodní záchranáři po celém světě, kteří si je vybírají pro jejich kvalitu, spolehlivost a další užitečné parametry. Jsme rádi, že jsme si člun mohli díky ideálnímu počasí hned vyzkoušet a přesvědčit se tak o jeho funkcích sami. Člun je vybavený profesionálním motorem značky Johnson 70. Svezení v něm bylo krásné, jak můžete vidět z videa a fotek v naší galerii. Člun jel přes 50km/h a dělal pěkné vlny. Prostě nádhera. Ovládání je citlivé a přesné. Ještě bude sice potřeba doladit detaily spuštění člunu na vodu a následné vytažení, ale i to se napoprvé obešlo bez jakýchkoliv výraznějších nesnází. Tedy vzhůru ke kapitánským zkouškám, ať můžeme rozšířit naše pole působnosti i na vodní záchranařinu. Samozřejmě rádi povozíme i děti a každého zájemce o činnost nás - dobrovolných záchranářů. 

Tímto zároveň vyhlašujeme soutěž o nejlepší jméno našeho člunu. Pište nám na náš facebook či mail, případně navrhujte vaše tipy při osobních setkáních s námi.

Termín akce křtu naší lodi včas sdělíme. 

Cvičení SDZO na Žlutavách

Ve dnech 28. 7.- 29. 7. 2018 se členové Svazu dobrovolných záchranářů Otrokovice (SDZO) účastnili společného cvičení na Žlutavách. Náplní cvičení bylo sestavení nouzového ubytovacího tábora a zajištění jeho činnosti.

Shrnutí akce najdete v našich akcích, fotografie z průběhu akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Práce na repasu Pragy V3s - leden 2018

V sobotu 6. ledna 2018 se tým členů Svazu dobrovolných záchranářů Otrokovice a jejich příznivců opět pustil do práce na vylepšení vybavení repasovaného vozu Praga V3s, který SDZO vlastní. Nainstalovali jsme satelitní komplet pro síťovou komunikaci, dále jsme se pustili do montáže setu vnějšího LED osvětlení, přepravního boxu o objemu 0,9 m³, elektroinstalace a připravovali jsme také projekt rekonstrukce stolařského zařízení. Máme konečně také laserovou tiskárnu s WiFi, externí WiFi anténu a tlakový reproduktor, tzv. tlampač. Děkujeme všem, kteří se tohoto dobrovolného vylepšování naší techniky zúčastnili. 

Fotografie z průběhu práce najdete v sekci Rekonstrukce naší Pragy V3s.